REFERENCE

Vážení přátelé,

na našich kurzech se již vystřídalo mnoho významných osobností. Školili jsme například pro potřeby Britského Velvyslanectví. Přihlásil se na něj i pilot Papeže, který však na kurzu nikdy nebyl, protože vždycky někam uletěl, ale také češi žijící ve Švédsku, Švýcarsku, Rakousku, Německu, Itálii, Austrálii, Francii, Kanadě, chilanka žijící v Argentině, Slováci, Rusové, jedna Ukrajinka, jeden občan Angoly a Mali. Stejně tak, jak pestře je zastoupená účast geograficky, máme zde i širokou škálu profesní. Jezdí k nám lékaři, právníci, manažeři, hoteliéři, studenti, číšníci, makléři, krupiéři, učitelé, profesoři, malíři, muzikanti, herci, ale byl zde již i námořník, policista, hlasatelka TV zpráv, hasič nebo kominík. Zde jsou příspěvky a názory některých z nich.


Sommelierské kurzyAhoj Libore a Zuzko,

Prošli jsme si v hlavě ten náročný víkend a čím dál víc si uvědomujeme, co tou svou obětavostí a naprostou otevřeností svému okolí a světu dáváte. Moc vám oběma za to děkujeme a bude pro nás ctí se s vámi zase při nějaké příležitosti setkat.

S pozdravem a přáním, aby vám elán a síly vydržely a abyste měli kolem sebe jen samé hodné lidi,

Bobina a Jarda Králikovi

Sommelierské kurzyAhoj Libore,

chtěl bych Ti touto cestou ještě jednou, po čase, kdy si člověk všechno uvědomí a teprve vše vstřebá, co všechno zažil, co všechno se dozvěděl a tak, poděkovat za úžasný studijní víkend, za fantastický kurz, který máš naprosto precizně a perfektně připravený, organizovaný, vedený a řekl bych ojedinělý.

Fakt super, užil jsem si to maximálně a myslím, že i všichni ostatní. Myslím si, že jsme se sešli i dobrá parta :). Zmíním tady i cenu kurzu, kterou člověk vnímá po odjezdu jako v podstatě pakatel, v porovnání s tím, s čím vším odjíždí, ať už v podobě mnoha informací a vědění, které si předával nebo v podobě zážitků, kterých je velmi mnoho :). Myslím, že to tak bude vnímat většina lidí.

Kurz je naprosto perfektní a dotažený do nejmenšího detailu. Kdybych měl na hlavě klobouk, smeknu ho i při psaní tohoto mailu. Rozhodně se budu rád vracet a zmiňovat se přátelům. V příloze zasílám společnou fotku a ostatní jdu rozposílávat na kontakty, které jsme si všichni vyměnili.

Měj se krásně, přeji hezký den a zdravím do Paračova.

Mirek Čermák - Neratovice

Sommelierské kurzyZdravíme Paračov,

nejprve bychom chtěli ještě jednou poděkovat za skutečně krásný zážitek, který jste nám minulý víkend připravili. Skvělé víno, znamenité jídlo, příjemné ubytování a noví přátelé, co si člověk může ještě přát.

Pozdravuj Zuzku, mějte se moc hezky a ať se daří.

Majka + Zdeněk Smržovka


Pěkný den,

zúčastnil jsem se se svými kamarády sommelierského kurzu, pořádaného panem Liborem Staňkem. Chtěl bych mu touto formou poděkovat nejen za kvalitní výklad, ale také za skvělý kulinářský zážitek.

S pozdravem

Milan Kulhánek


Dobrý den,

moje nejlepší přítelkyně mě pozvala k účasti sommelierského kurzu v Paračově, poukaz z Vaší agentury byl původně určen jejímu manželovi, který se ale v uvedený termín nemohl kurzu zúčastnit. Jely jsme tam obě s neurčitými pocity, byť jsme obě milovnice vína, nedovedly jsme si přesně představit, co nás v jihočeské vesničce čeká. A to bylo moc dobře, neboť každá strávená hodina byla pro nás samé překvapení a nezapomenutelný gastronomický a kulinářský zážitek. Žáby na rozmarýnu předčily mé očekávání! Majitelé krásné usedlosti jsou velmi sympatičtí a pohostinní lidé, pan domácí, majitel a vedoucí kurzu v jedné osobě pan Libor Staněk opravdový znalec, odborník, učitel, vypravěč a úžasný společník. Moje pocity se nedají popsat do pár řádků, pouze shrnu, že jsme všichni odjížděli s nabytými zkušenostmi posvěcené certifikátem, poznali jsme další úžasné zajímavé lidičky, naše hlavy byly po neopakovatelném víkendu vyčištěné od všedních starostí a co je hlavní – vína si nyní vážím a přistupuji k němu s daleko větší pokorou a láskou, než když jsem na kurz přijela. Jak nás naučil Libor Staněk: “VÍNO NEPIJEME PROTO, ABYCHOM UPADLI, ALE ABYCHOM SE POVZNESLI”. Moc děkujeme.

Jarka z Přimdy


Ahoj Libore,

Kurz nejen že splnil má očekávání, ale zásadně je i předčil, takže doporučovat budu, kde to půjde.
Moc Vám držím palce

Markéta - Praha

PS: pozdravuj Zuzku, jste fajnový tým :-)


Záznam části e-mailové komunikace mezi absolventkou kurzu Lenkou z Doks a vedoucím kurzu Liborem Staňkem.

Lenka: Ahoj Libore, kurz byl výborný, ale jídla a pití tolik, že se to ani nedalo sníst!
Libor: ...a kolik jsi toho nechala?
Lenka: Já nic, já jsem to snědla všechno, protože to bylo dobrý...

Všem co ještě zvažují, zda mají jet... neváhejte, byla by to zásadní chyba, jelikož Vás čeká naprosto jedinečný zážitek. V dnešní době Vám právě v Paračově nabízejí něco naprosto unikátního. Neuvěřitelný kurz plný výborného vína a exkluzivních delikates, k tomu řádná dávka teorie, přednášená Liborem tak, že lepšího učitele by člověk jen těžko hledal. K tomu velmi přátelské prostředí, útulná atmosféra, dobrá parta lidí a jedno překvapení za druhým. Kurz nejen že splnil má vysoká očekávání, ale zásadně je i předčil. Získaná teorie mi nyní pomáhá při lepší orientaci ve světě vína. Člověk začíná vnímat věci předtím neznámé a je vínu zase o kousek blíž. Jak by řekl Libor, zastavte se a "zamyslete se". Pěkný den

Markéta Šimáková

Ještě jednou děkuji za výborný kurz i skvělý gurmánský zážitek v jednom provedení. I po týdnech vzpomínám na hodiny strávené nad vínem a dobrým jídlem, provázené povídáním o něm i četnými degustacemi. Do nejmenšího detailu připravený kurz se mi moc líbil a ráda se v budoucnu zúčastním i kurzu pokračovacího. Musím říct, že nezapomenutelným zážitkem byl pro mne krásný, dominantní a překvapující závěr. . .

Marcela - Ostrava

Ahoj Libore a Zuzko,

Chtěli bychom vám ještě jednou poděkovat za skvělý sommelierský kurz, který jsme strávili u vás v Paračově - opravdu super zážitek, díky kterému jsme snad o trochu dále na naší cestě hlubšího poznání tak krásného nápoje jakým je víno. Je nám jasné, že jsme teprve na začátku, ale cesta to je nádherná a pokud bude lemovaná takovými událostmi jako byly právě strávené dny v Paračově, pak není lepšího putování... :-).

Díky moc za skvělou rodinnou atmosféru, za vynikající jídlo a za to všechno, co pro milovníky vína a dobrého jídla děláte.

Držíme palce a věříme, že se někdy brzy ještě setkáme.

Karel a Jana Čulíkovi

Když jsem dostala sommelierský kurz jako dárek, netušila jsem, že nás čeká tak neuvěřitelně milé přijetí v domácím prostředí, tak skvělá jídla i vyjímečná vína včetně toho, které bylo starší než většina z nás. Při jeho otevírání jsme zažili zvláštní slavností pocity a to vše v přátelské atmosféře, kde si každý z nás mohl vychutnat nejenom víno, ale i pocit pohody a sounáležitosti, protože víno má lidi spojovat a vytvářet prostor pro rozhovory a vzájemné poznání. Když k tomu přičtu mimořádné vědomosti, které jsou předávány skromně a s citem, tak musím říci, že jsem odjížděla s pocitem příjemně i užitečně stráveného víkendu. Ten dárek byl opravdu vynikající nápad a já za něj moc děkuji svým žákům, studentům jičínského gymnázia i Liborovi.

PhDr. Hana Zikmundová

17.ledna 2018 - Jestli někde umí léčit duši, tak je to rozhodně tady.

Tereza / Praha

26.března 2018 - Jaro jsme nemohli přivítat lépe, než tímhle kurzem.

Jirka a Jana / Plzeň

4.května 2018 - Byli jsme 2x a posíláme i rodiče. Určitě víme, že tohle bude super dárek.

Simona / Zlín

15.června 2018 - Byl jsem u Libora s přítelkyní na všech třech kurzech a fakt mohu doporučit. Kurzy vážně výborná úroveň, parádní kuchyně a s Liborem je sranda.

Jarda / Most

19.září 2018 - Jestli se chce někdo o vínech opravdu něco dozvědět a ještě si užít fajn víkend, tak skutečně doporučuju.

Katka / Litoměřice

9.října 2018 - Ze Šumperka je to sice kus cesty, ale rozhodně stál za to.

Alena a Honza

12.listopadu 2018 - Tak tohle byl fakt nářez a že jsme na něco zvyklí.

Brňáci

© 2006-2022 Víno Impression - Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies).